4 sposoby na uniknięcie zarysowania okularów

4 sposoby na uniknięcie zarysowania okularów

Jeśli nosisz okulary codziennie, możesz być przyzwyczajony do czyszczenia ich z mgły, wody i wszystkiego innego, co znajdzie się na soczewkach. O ile większość zabrudzeń można wyczyścić zwykłą chusteczką, o tyle zadrapania na soczewkach nie są już tak szybkie do usunięcia, a poza tym, że stanowią irytującą przeszkodę dla wzroku, ich usunięcie może być kosztowne.

Dlatego tak ważne jest, aby chronić swoje okulary przed zarysowaniem. Podjęcie kilku dodatkowych środków ostrożności i wdrożenie poniższych wskazówek do codziennej rutyny może pomóc uchronić Twoje soczewki przed zarysowaniem, a Twoje oczy (i portfel) będą zadowolone.

Używaj etui

Ta wskazówka może wydawać się oczywista, ale wielu właścicieli okularów bez zastanowienia wrzuca je do torebki lub na biurko. Podjęcie wysiłku i przechowywanie okularów w etui, gdy nie są używane, uchroni Cię przed niechcianymi zadrapaniami i naprawami. Wiele twardych futerałów jest lekkich, ale wystarczająco wytrzymałych, aby chronić oprawki.

Trzymaj soczewki w górze

Za każdym razem, gdy odkładasz okulary, istnieje prawdopodobieństwo, że soczewki porysują się o powierzchnię. Aby tego uniknąć, wyrób sobie nawyk odkładania okularów zawsze soczewkami skierowanymi do góry, w stronę sufitu.

Zdejmowanie okularów za skronie

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się upuścić okulary podczas ich zdejmowania, najprawdopodobniej zdejmowałeś je za brzegi. Aby uniknąć upuszczenia oprawek i zapewnić sobie dobry chwyt, podczas zdejmowania okularów z twarzy zawsze trzymaj je obiema rękami za zauszniki.

Do czyszczenia okularów używaj ściereczki z mikrofibry

Wycieranie rozmazanej soczewki w koszulę lub inną podręczna ściereczkę jest dla wielu osób drugą naturą, ale w rzeczywistości może to prowadzić do powstawania drobnych zarysowań. Zamiast używać ściereczek ściernych do czyszczenia soczewek, wybierz ściereczkę z mikrofibry przeznaczoną specjalnie do czyszczenia okularów. W ten sposób za każdym razem uzyskasz czyste soczewki, bez ryzyka powstania nowych zarysowań.

Znajdź BluTech w pobliżu

Partnerem naszego serwisu jest strona AVM4You.pl, hurtownia optyczna z dużym wyborem okularów antyrefleksyjnych.

kontakt@chustomania.pl