Co musisz wiedzieć, zanim kupisz swojemu dziecku inteligentne urządzenie

Co musisz wiedzieć, zanim kupisz swojemu dziecku inteligentne urządzenie

Podczas świąt inteligentne urządzenia są forsowane przez sprzedawców jako najgorętsze prezenty technologiczne dla każdego w rodzinie. To zwykle obejmuje dzieci, które dorastają teraz w wieku technologii, która jest skierowana do coraz młodszych konsumentów.

Zanim zobowiążesz się do kupienia dziecku tabletu lub smartfona, warto zastanowić się, czy powinieneś je kupić lub jak możesz ograniczyć ich używanie.

Co jest szkodliwe?

Podczas gdy technologia może pomóc w postępie naszych dzieci w tych dniach, może również zrobić więcej szkody niż pożytku, gdy jest niewłaściwie używana. Niektóre z kwestii, które rodzice muszą rozważyć to:

  • Szkodliwe niebieskie światło, które może powodować zmęczenie oczu i wczesne uszkodzenie siatkówki
  • Uzależnienie od urządzeń
  • Zbyt wiele bodźców dla mózgu, które mogą powodować bezsenność lub lęki nocne
  • Zbyt duży dostęp do źródeł zewnętrznych, takich jak internet.

Co można zrobić, aby zapobiec tym problemom?

Dobrą wiadomością jest to, że większość producentów tych urządzeń wzięła pod uwagę te kwestie i obecnie oferuje pewne ograniczenia lub funkcje na większości urządzeń, zwłaszcza tych sprzedawanych w kierunku dzieci. Niektóre z nich obejmują:

  • Kontrola rodzicielska, która może ograniczyć wszystko, od oglądanych treści do zakupów i czasu spędzonego na urządzeniu.
  • Automatyczne "ściemniacze", które ustawiają urządzenie w trybie nocnym, aby zmniejszyć promieniowanie niebieskiego światła.
  • Ograniczenia internetowe, które wymagają haseł lub kodów dostępu, aby ograniczyć dostęp do Internetu na wszystkich urządzeniach, od smartfonów po urządzenia do gier.

Co mogą zrobić rodzice?

Nawet przy tych nowych funkcjach ważne jest, aby rodzice wzięli udział w ochronie swoich dzieci przed niewłaściwym korzystaniem z tych urządzeń.

  • Rozmawiaj z dziećmi o odpowiedzialności i o tym, czego oczekujesz od nich w związku z korzystaniem z tych urządzeń.
  • Ogranicz czas korzystania z tych urządzeń, zwłaszcza w pobliżu pory snu. Spróbuj zabrać urządzenia na trzy godziny przed snem, aby uspokoić ich umysły i chronić oczy.

Korzystaj z funkcji kontroli rodzicielskiej i ściemniaczy na wszelkich dostępnych urządzeniach. Jeśli Twoje dziecko nosi okulary, rozważ zainwestowanie w parę BluTech aby chronić ich oczy przed szkodliwym światłem niebiesko-fioletowym.

Znajdź BluTech w pobliżu siebie

Partnerem naszego serwisu jest strona AVM4You.pl, hurtownia optyczna z dużym wyborem okularów antyrefleksyjnych.

kontakt@chustomania.pl