Dlaczego moja rodzina jest taka zmęczona? Czy to może być wina naszych urządzeń?

Dlaczego moja rodzina jest taka zmęczona? Czy to może być wina naszych urządzeń?

Zmęczenie jest częstym doświadczeniem współczesnych rodzin. Począwszy od rodziców, którzy pracują, czasem na kilku etatach, poprzez nastolatków, którzy mają zajęcia z czytania i odrabiania lekcji, aż po dzieci w wieku szkolnym, które mają zajęcia przez wiele wieczorów w tygodniu - zmęczenie może być powszechne.

Ale co by było, gdyby można było zrobić coś innego z tym całym zmęczeniem?

Coś, co nie oznaczałoby zmiany planu dnia rodziny i zatrudniania kogoś do prania?

Jeśli czujesz się zmęczony, może to być spowodowane

  • Stres
  • Zarządzanie czasem
  • Nadmiernej ilości zajęć
  • Długie godziny pracy
  • Choroba

Ale czy wiesz, że jednym z głównych czynników powodujących zmęczenie jest nadmierna ekspozycja na niebieskie światło emitowane przez telefony, komputery i ekrany cyfrowe?

Niebieskie światło może z łatwością sprawić, że Ty i Twoi bliscy poczujecie się bardziej zmęczeni niż zwykle. Niebieskie światło emitowane przez urządzenia może w rzeczywistości opóźniać uwalnianie melatoniny w organizmie. To znacznie utrudnia zasypianie. Przejście w stan snu zależy od nagromadzenia melatoniny w naszym organizmie. Melatonina jest bezpośrednio związana z rytmem okołodobowym.

Nosząc soczewki blokujące światło niebieskie, już po kilku dniach możesz zauważyć ulgę.

Soczewki blokujące światło niebieskie przepuszczają zdrowe części światła niebieskiego, jednocześnie blokując ilość światła niebieskiego, które do Ciebie dociera. Pozwala to na bardziej regularne rytmy okołodobowe i normalną produkcję melatoniny. Dzieci i nastolatki są szczególnie wrażliwe na te zmiany.

Używanie soczewek podczas korzystania z urządzeń, w naturalnym świetle słonecznym i podczas oglądania telewizji może pomóc Ci lepiej spać każdej nocy. Wyobraź sobie różnicę, gdybyś mógł odpoczywać przez pełne 7-8 godzin. Wyobraź sobie, jaki wpływ miałoby zapewnienie dzieciom zalecanego pełnego 9-10-godzinnego odpoczynku każdej nocy.

Gdy będziesz mniej zmęczony, może się okazać, że wieczorne mecze piłki nożnej będzie się oglądało z większą przyjemnością. Być może zauważysz, że będziesz więcej pracować i zwiększy się Twoja wydajność w pracy. Być może będzie to oznaczać, że pewnego dnia będziesz mógł wyjść wcześniej i poświęcić ten czas na zasłużoną dbałość o siebie!

Lepsze wyniki w pracy. Dzieci będą osiągać lepsze wyniki w szkole. A wy wszyscy będziecie lepiej spać w nocy. Nie marnuj kolejnego dnia, czując się wyczerpanym życiem.

Znajdź BluTech w pobliżu

Partnerem naszego serwisu jest strona AVM4You.pl, hurtownia optyczna z dużym wyborem okularów antyrefleksyjnych.

kontakt@chustomania.pl