Jak działają okulary progresywne i jakie wybrać?

Jak działają okulary progresywne i jakie wybrać?

Jak działają okulary progresywneSoczewki progresywne określić można jako doskonałe rozwiązanie dla prezbiopów. W takiej sytuacji można nosić jedną parę okularów i na każdą odległość widzi się wyraźnie. Obecnie oferta soczewek progresywnych jest coraz większa i tym samym można nimi spełnić oczekiwania praktycznie każdego użytkownika.

Niezależnie od tego jaki jest etap prezbiopii zawsze uda się dobrać konkretne dobre soczewki. To jedyne takie rozwiązanie. Jeśli chcemy zobaczyć w takich okularach rzeczy, które znajdują się daleko należy spojrzeć w górę takich soczewek. Gdy chce się widzieć to, co znajduje się blisko należy patrzeć w dolną część soczewek w okularach, która gwarantuje dobre widzenie tego co blisko. Te rzeczy, które znajdują się na średniej odległości będzie można zobaczyć bardzo wyraźnie w momencie, gdy spojrzy się w środkową część soczewki.

okulary dla prezbiopówNowoczesna technologia soczewek będzie pozwalała na dopasowanie ich indywidualnie do potrzeb pacjenta. Niezależnie od tego czym się zajmujemy, jakie mamy upodobania czy indywidualne predyspozycje uda się wybrać dobre soczewki progresywne. Najlepsze rozwiązanie dla prezbiopów Odkąd tego typu soczewki się pojawiły mija już około 50 lat. Technologia ich produkcji mocno się zmieniała. Na początku były przygotowywane praktycznie w technologii rzemieślniczej, a obecnie są już to soczewki, które przygotowywane są z użyciem specjalnych maszyn, których sterowanie jest realizowane cyfrowo.

Zdecydowanie dzięki nim zmienił się komfort widzenia u prezbiopów, który obecnie jest już na dobrym poziomie. Na początku soczewki progresywne wymagały sporego zaangażowania adaptacyjnego po stronie pacjentów, ale i ta kwestia obecnie mocno się zmieniła. Najnowsze soczewki są wykonane tak, że ta adaptacja praktycznie jest natychmiastowa. Przy każdej zmianie musimy mieć krótki czas na przyzwyczajenie i także będzie podobnie przy tego typu soczewkach. Jednak praktycznie wszyscy użytkownicy, którzy przestawiają się na tego typu soczewki są z nich bardzo zadowoleni.

W dzisiejszych czasach skuteczność soczewek progresywnych i ich przewaga na soczewkami dwu albo jednoogniskowymi jest naprawdę ogromna i każdy się z tym zgadza. Dlatego można się liczyć z tym, że będą się one cały czas rozwijały w dobrym tempie, a liczba użytkowników z nich zadowolonych będzie ciągle rosła.

Okulary korekcyjne a szkła progresywne

Niestety sytuacja wygląda w dzisiejszym świecie tak, że okulary korekcyjne praktycznie u każdego w pewnym wieku są już koniecznością. Po 40 roku życia większość osób będzie się zmagała z problemem starczowzroczności a więc właśnie prezbiopią oraz innymi zaburzeniami akomodacji. Pomocne tutaj będą właśnie okulary progresywne. Ich wielką zaletą będzie to, że stosuje się w nich specjalne szkła progresywne, które dzieli się w odpowiedni sposób, pod kątem zdolności skupiającej. Dzięki temu nie ma już problemów, że trzeba zmieniać okulary na te do patrzenia i do czytania. 

Soczewki progresywne

Soczewki progresywne to nowoczesne rozwiązanie, gdy chodzi o korekcję wady wzroku, pozwalające widzieć bardzo dokładnie i z bliska i na odległość jak i pośrednio. Na pewno jest to idealne rozwiązanie dla tych osób, które muszą nosić dwie pary okularów oraz dla takich, którzy decydowali się na okulary z soczewkami dwuogniskowymi. Jeśli chodzi o dwie pary okularów to na pewno będzie kłopotliwe ciągłe szukanie drugiej pary. Natomiast dwuogniskowe soczewki nie wyglądają zbyt ciekawie, ponieważ występuje tam linia podziału, która zdradza wadę i wiek. A dodatkowo są tam nagłe przeskoki między dalą a bliżą i nie będzie to korzystne, może się z tym wiązać pewien dyskomfort. W przypadku soczewek progresywnych mamy płynną zmianę mocy na widzenie w różnych odległościach. Oko nie będzie się więc męczyło tak jak w przypadku soczewek dwuogniskowych i przenoszenie wzroku jest płynne z dali do bliży przez odległości pośrednie. Jest to gwarancją komfortu w czasie użytkowania. Jednocześnie na soczewce nie ma żadnych linii podziałów i dlatego wygląda ona bardzo estetycznie.

Nowa generacja soczewek progresywnych

Obecnie przygotowuje się soczewki, które wykonywane są perfekcyjnie biorąc pod uwagę potrzeby każdego pacjenta. To jak się wydaje ma spore znaczenie i będzie brane pod uwagę przez osoby, które chcą mieć zawsze idealny efekt działania soczewek. W czasie wyboru dla siebie odpowiednie produktu istotne będą takie kryteria jak:

Okulary korekcyjne a szkła progresywnemoce soczewek – im wyższa będzie moc tym oczywiście będzie grubsze szkło. Można sobie z tym poradzić wybierając specjalne soczewki z wyższymi indeksami

• różnicą mocy pomiędzy dalą a bliżą ( addycją)– im wyższa będzie addycja tym nowsza pod kątem konstrukcji jest dana soczewka a pole widzenia będzie szersze

• ochroną przeciwsłoneczną – najlepiej wtedy wybrać specjalne połówki fotochromowe 

• wielkością tarczy w oprawie – małe oprawy 26 mm : soczewki progresywne z "krótką" strefą progresji, większa oprawa 28 mm i więcej

• komfort patrzenia i użytkowania – nowoczesne rozwiązania techniczne pozwalają na przygotowywanie soczewek zindywidualizowanych, które określane są także jako okulary szyte na miarę

Partnerem naszego serwisu jest strona AVM4You.pl, hurtownia optyczna z dużym wyborem okularów antyrefleksyjnych.

kontakt@chustomania.pl