Jak praca przy komputerze wpływa na Twoje zdrowie?

Jak praca przy komputerze wpływa na Twoje zdrowie?

Czy Twoja praca wymaga długich godzin spędzonych przy komputerze?

Jeśli jesteś podobny do milionów ludzi na całym świecie, odpowiedź prawdopodobnie brzmi: tak. A nawet jeśli nie pracujesz przy komputerze, możesz spędzać kilka godzin dziennie na przeglądaniu stron internetowych i mediów społecznościowych.

Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak te godziny spędzone przy komputerze mogą wpłynąć na Twoje zdrowie?

Oto kilka obszarów, w których warto zachować ostrożność:

  • Wizja
  • Ból szyi, ramion i pleców
  • Słaby sen i zmęczenie

1. Widzenie

Zbyt długie wpatrywanie się w ekran komputera może powodować Syndrom Widzenia Komputerowego. Objawy obejmują

  • Zmęczenie oczu
  • Bóle głowy
  • Niewyraźne widzenie
  • Suchość oczu

Możliwe rozwiązanie: przestrzeganie zasady "20-20-20". Skup się na czymś innym przez 20 sekund, w odległości 20 stóp, co 20 minut, aby "odpocząć" od oczu.

2. Ból szyi, ramion i pleców

Przewlekły ból szyi, pleców i ramion jest często spotykany u osób, które korzystają z komputera przez wiele godzin dziennie. Wynika to z faktu, że nasza postawa ulega pogorszeniu, gdy ramiona są wyciągane do przodu, aby pisać na klawiaturze i klikać. Mamy również tendencję do pochylania się i zginania karku, gdy zbyt uważnie patrzymy na ekran.

Możliwe rozwiązanie: wstań i rozciągnij się kilka razy w ciągu godziny. Ustaw zegar przypominający o wstawaniu i odchodzeniu od komputera w celu rozciągnięcia górnej części ciała. Takie przerwy zdziałają cuda.

3. Słaby sen i zmęczenie

Teraz już wiesz, że niebieskie światło ma szkodliwy wpływ na Twój sen. Tłumiąc produkcję melatoniny (hormonu, który pomaga nam spokojnie wypocząć), niebieskie światło emitowane przez ekrany komputerów i innych urządzeń cyfrowych może sprawić, że nie będziemy w stanie zasnąć w nocy i/lub utrzymać snu. Oznacza to zmęczenie, senność i mniej wydajne dni. Nie wspominając już o powiązaniach pomiędzy słabym snem, przyrostem wagi i problemami zdrowotnymi, które zostały udowodnione w niezliczonych badaniach.

Możliwe rozwiązanie: noś BluTech Lenses podczas pracy na komputerze, aby zapobiec szkodliwemu wpływowi niebieskiego światła na Twój sen.

Znajdź BluTech w pobliżu siebie

Partnerem naszego serwisu jest strona AVM4You.pl, hurtownia optyczna z dużym wyborem okularów antyrefleksyjnych.

kontakt@chustomania.pl