Jak zdezynfekować okulary, aby zapobiec zakażeniom COVID-19

Jak zdezynfekować okulary, aby zapobiec zakażeniom COVID-19

Koronawirus a Twoje okulary

Czy wiesz, że nasze okulary (w tym soczewki i oprawki) mogą potencjalnie przenosić wirusy, takie jak COVID-19, do naszych oczu, nosa i ust? Dzieje się tak, ponieważ wirusy - podobnie jak bakterie - łatwo przenoszą się z otoczenia na nasze ręce, a następnie z rąk na okulary.

Badania wykazały, że koronawirusy mogą pozostawać na szklanych powierzchniach nawet przez 9 dni. Jeśli nie jesteśmy ostrożni, możemy łatwo dotknąć naszych okularów, a następnie dotknąć naszych oczu, nosa lub ust, kontynuując w ten sposób cykl zarażania.

Zagrożenie jest jeszcze większe w przypadku osób z prezbiopią, czyli dalekowzrocznością związaną z wiekiem, która dotyka głównie osoby powyżej 40 roku życia. Prezbiopi, którzy noszą okulary do czytania, mają tendencję do zakładania i zdejmowania ich kilka razy w ciągu dnia. Bardziej niepokojące jest to, że ta grupa wiekowa jest w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia poważniejszych powikłań związanych z COVID-19.

Dobra wiadomość jest taka, że dezynfekcja okularów jest łatwa! Przyjrzyjmy się sposobom, w jaki powinieneś i nie powinieneś dezynfekować swoich soczewek w domu.

dezynfekcja

Czego nie należy używać do czyszczenia okularów

Wielu z nas może mieć w domu alkohol i chociaż może się wydawać, że to dobry pomysł, aby użyć go do dezynfekcji okularów, odradzamy Ci to. Może on być zbyt ostry dla Twoich okularów, zwłaszcza jeśli masz jakieś specjalne powłoki na soczewkach.

Inne produkty, od których powinieneś trzymać się z daleka to amoniak, wybielacz lub cokolwiek o wysokim stężeniu kwasu, takiego jak sok z cytryny lub ocet, które mogą uszkodzić powłoki soczewek i niektóre materiały, z których wykonane są okulary.

Jak bezpiecznie zdezynfekować swoje okulary

Teraz, kiedy już wyeliminowaliśmy substancje i chemikalia, których nie należy używać do czyszczenia soczewek, zobaczmy, co jest bezpieczne w użyciu do czyszczenia okularów.

Mydło do naczyń i woda

Absolutnie najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem dezynfekcji i czyszczenia soczewek jest użycie letniej wody z delikatnym mydłem do naczyń. Wmasuj mydło w każdą soczewkę, spłucz i osusz używając ściereczki z mikrofibry (nie ręczników papierowych, ponieważ włókna mogą łatwo porysować soczewki). Nie zapomnij również o wkładkach do nosa i zausznikach.

Chusteczki do czyszczenia soczewek

Nawilżone chusteczki do czyszczenia soczewek są doskonałe do czyszczenia okularów, a także telefonu, tabletu i ekranu komputera. Usuwają bakterie, kurz, brud i zarazki z Twoich okularów, a ich formuła przywraca połysk szklanym powierzchniom bez pozostawiania smug i osadów. Wytrzymały materiał jest wystarczająco twardy, aby usunąć plamy, a jednocześnie na tyle delikatny, aby nie porysować ekranów lub soczewek. Skontaktuj się z Optical Zone, aby dowiedzieć się, jak można uzyskać dostęp do tych.

Tak więc, podsumowując:

  • Nie używaj alkoholu do dezynfekcji swoich okularów.
  • Unikaj stosowania domowych środków czyszczących lub produktów o wysokim stężeniu kwasu.
  • Czyść swoje okulary delikatnym mydłem do naczyń i letnią wodą lub chusteczkami do soczewek.
  • Osusz okulary ściereczką z mikrofibry, aby zapobiec powstawaniu smug i zarysowań.

Dezynfekcja okularów nie powinna być stresująca ani niepokojąca. Wystarczy postępować zgodnie z powyższymi prostymi krokami, aby chronić swoje soczewki i swoje zdrowie.

Partnerem naszego serwisu jest strona AVM4You.pl, hurtownia optyczna z dużym wyborem okularów antyrefleksyjnych.

kontakt@chustomania.pl