Kto i dlaczego wynalazł niebieskie diody LED?

Kto i dlaczego wynalazł niebieskie diody LED?

Wiadomo już, że zbyt duża ilość niebieskiego światła może mieć negatywny wpływ na organizm człowieka. Ale jaka jest historia tej technologii?

Technicznie rzecz biorąc, światło niebieskie istnieje wszędzie. Jako część ogólnego spektrum światła widzialnego, większość światła niebieskiego pochodzi ze Słońca. Jednak w 2014 r. Shuji Nakamura, Isamu Akasaki i Hiroshi Amano otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za wynalezienie niebieskiej diody LED, która umożliwiła oświetlanie płaskich telewizorów, monitorów komputerowych, smartfonów i tabletów. Technologia LED pobiera mniej energii i emituje mniej ciepła, dzięki czemu jest idealnym źródłem oświetlenia, pozwalającym oszczędzać pieniądze i energię.

Naturalne światło niebieskie, podobnie jak światło słoneczne, ma wiele zalet. Zwiększa ono czujność, poprawia pamięć i nastrój oraz wspomaga funkcje poznawcze - dlatego spacer w środku dnia może bardzo poprawić nastrój. Jednak niebieskie światło w ciągłym stężeniu, wynikające z coraz częstszego korzystania z ekranów w ciągu dnia, może zaburzać cykl czuwania i snu, prowadzić do problemów z zasypianiem w nocy, niespokojnego snu i zmęczenia w ciągu dnia.

Ludzie nie zawsze mogą odłączyć się od zasilania - niebieskie diody LED zasilają ekrany w telefonach komórkowych i telewizorach i są częścią naszego codziennego życia, a tym bardziej, że ludzie pracują w domu i korzystają z nauczania zdalnego. Okulary blokujące niebieskie światło pomagają chronić oczy przed skutkami ubocznymi nadmiernej ekspozycji na niebieskie światło, zmniejszając zmęczenie oczu i bóle głowy oraz pomagając ludziom zasnąć, utrzymać sen i mieć bardziej spokojny sen.

Okulary BluTech zapewniają najlepszą ochronę, gdy nie jesteś w stanie ograniczyć czasu spędzanego przed ekranem. Nasza technologia chroni przed niebieskim światłem emitowanym przez urządzenia cyfrowe i sztuczne światło bez zniekształcania kolorów. Dodatkowo, nasze soczewki są dostępne na receptę, bez recepty i do czytania, więc każdy może korzystać z ochrony przed niebieskim światłem, w dzień i w nocy.

Znajdź BluTech w pobliżu

Partnerem naszego serwisu jest strona AVM4You.pl, hurtownia optyczna z dużym wyborem okularów antyrefleksyjnych.

kontakt@chustomania.pl