Okulary progresywne

Okulary progresywne

okulary progresywne dla kogoPowyżej 40 roku życia widzenie w różnych odległościach jest coraz bardziej uciążliwe. Pojawia się tak zwana presbiopia, która związana jest z tym, że naturalnie nasz narząd wzroku się zmienia i nie ma takich zdolności w zakresie akomodacji. Te przedmioty, które znajdują się blisko przestają być dobrze widziane, stają się nieostre. W dłuższej perspektywie trzeba się liczyć z tym, że litery będą niewidoczne a ręka za krótka, by książkę czy gazetę oddalić.

Okulary to czytania to praktycznie coś normalnego dla większości osób. Jednocześnie jednak pojawia się problem, gdy trzeba używać dwóch par i ciągle je zmieniać. Rozwiązaniem stają się w takim momencie doskonałe soczewki progresywne, dzięki którym otrzymujemy sprawność naszego wzroku bez konieczności zmieniania okularów. W jednej parze dostajemy takie okulary, które pozwolą nam patrzeć w dal, w komputer a także w bliż. Od tej pory nie będzie już trzeba martwić się o to, że czegoś nie uda nam się szybko zobaczyć, ponieważ będziemy mieli niewłaściwe okulary. Takie okulary dają nam naprawdę wielki komfort, gdy nie będzie trzeba nieustannie wyciągać okularów do czytania.

okulary progresywne dla dzieciTakie okulary niekiedy stosowane są także w przypadku dzieci, ale w tym zakresie najczęściej chodzi o leczenie zeza czy leniwego oka. Specjaliści zauważają, że wtedy dwuogniskowe soczewki mogą się sprawdzić. Ale wydaje się, że lepiej będzie je zamienić na progresywne, które lepiej wyglądają a efekty leczenia również będą dawały bardzo dobrze, dadzą bowiem możliwość także ćwiczenia wzroku na pośrednio położonych elementach.

Okulary progresywne przez niektórych traktowane są jako dwuogniskowe, ale bez linii podziału. Jest to jednak błędne myślenie. To zupełnie inne, dużo bardziej zaawansowane na gruncie technologicznym okulary. Doskonałym przykładem tego jak zmienia się świat pod katem technologii są telefony komórkowe. Obecnie nie ma już małych urządzeń do dzwonienia ale prawdziwe kombajny w postaci smarfonów i tabletów, które dają coraz większe możliwości. I tak samo do przodu idą soczewki progresywne. Może się wydawać, że jak się na nie patrzy to niewiele się zmieniło, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Takie soczewki przygotowane są w nowoczesnej technice szlifowania, która rzeczywiście takie takich efektów, jakich jeszcze nie tak dawno nie mogliśmy się spodziewać.

Okulary progresywne – fakty i mity

Adaptacja do okularów progresywnych

Patrzenie przez okulary progresywne będzie nieco inne niż przez zwykłe okulary. Przede wszystkim mają one na jednej soczewce różne obszary patrzenia, które decydują o tym jak będziemy widzieć dane przedmioty. Dlatego naszym zadaniem będzie przyzwyczajenie się do tego w ten sposób, że będziemy dobrze widzieć na jaki obszar patrzeć, by rzeczywiście widzieć bardzo dokładnie. Trzeba w takim patrzeniu nabrać kilka ważnych nowych przyzwyczajeń, które sprawią, że łatwiej nam będzie patrzeć.

Tanie i dobre

Takie stwierdzenie przy tych okularach nie ma żadnego sensu. Dobre okulary progresywne, które pozwolą nam na szybką adaptację to przede wszystkim takie propozycje, które będą droższe ponieważ w grę będzie tutaj wchodziło indywidualne przygotowywanie takich soczewek pod kątem konkretnej osoby, dla której będą wykonane.

Najlepszy wybór

Nie będzie jednak tak, że zawsze ten najlepszy produkt będzie najdroższy. Dużo zależy od tego dla kogo soczewki są przygotowywane i jakie oczekiwania czy potrzeby ma taka osoba. Musimy patrzeć na styl życia, moc korekcyjną czy też potrzeby. Im mniejsza jest różnica mocy dali i bliży tym łatwiej będzie przygotować soczewki i nie trzeba się decydować na takie, które będą najdroższe. Jeśli jednak korekcja jest bardziej skomplikowana to już trzeba się liczyć, że te przygotowywane soczewki muszą być dużo lepsze i rzeczywiście ich odpowiednie wykonanie będzie bardzo ważne.

soczewki progresywneTrzeba pamiętać, że przy kupowaniu takich okularów, soczewek należy jak najwięcej powiedzieć o sobie okuliście, optykowi. To kluczowa sprawa, ponieważ tutaj elementy minimalne mogą decydować o tym jak dany produkt się sprawdzi. Dlatego właśnie tak dobre przygotowane soczewki muszą oprzeć się na solidnie przeprowadzonym wywiadzie z pacjentem. Indywidualne okulary progresywne Nowoczesne technologie gwarantują obecnie możliwość przygotowania takich soczewek, które będą dopasowane idealnie do właściciela. Bierze się tutaj wiele cech pod uwagę, które mogą decydować o tym jak dana osoba będzie przez takie okulary patrzyła.

Zachęcamy do tego, by brać te wszystkie kwestie pod uwagę, ponieważ w ten sposób przygotowywanie okularów idealnych będzie łatwiejsze. Okulary biurowe inaczej zwane pół-progresywne To nowoczesna propozycja przygotowana z myślą o takich osobach, które spędzają dużo czasu w biurze. Są to nowoczesne okulary, które dadzą możliwość dobrego widzenia zarówno na bliskiej jak i średniej odległości. Większa jest tutaj między innymi ta progresja w zakresie widzenia pośredniego i dzięki temu będzie ono dużo wyraźniejsze i łatwiej będzie znaleźć punkt patrzenia, który będzie nam najbardziej odpowiadał.

Partnerem naszego serwisu jest strona AVM4You.pl, hurtownia optyczna z dużym wyborem okularów antyrefleksyjnych.

kontakt@chustomania.pl